Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 12:53
 
Diyarbakır’da kaldırım işgaline son veriliyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yayların kullanım alanı olan kaldırımların iş yerleri ve seyyar satıcılar tarafından işgal edilmesinin önüne geçiyor.
ASAYİŞ Haberi


MÜCADELE HABER- Zabıta Daire Başkanlığı, işyerleri tarafından kaldırımlara bırakılan, görüntü kirliliğine yol açan ticari mallar, flama ve seyyar tabelaların kaldırılması için çalışma başlattı. Ekipler, çalışma kapsamında merkez Kayapınar ilçesi Diclekent Bulvarı ile Kayapınar Caddesinde gerçekleştirdiği denetimlerde cadde ve sokaklarda kaldırımları işgal eden işyeri sahiplerine söz konusu durumun belediye mevzuatına aykırı olduğu konusunda bilgilendirdi. Uyarılara rağmen kaldırımları işgal etmeye devam edenlere yönelik cezai işlem uygulanacağını aktardı.

 

ARAÇ SAHİPLERİ UYARILDI

Zabıta Daire Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği denetimlerde engelli rampalarının önüne park eden otomobil ve motosiklet sahipleri de uyarılarak araçların bulunduğu yerlerden kaldırılmasını istedi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, vatandaşların kaldırımları rahat şekilde kullanmalarını sağlamak için denetimlerini kent genelinde sürdürecek. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Diyarbakır’da, kaldırım, işgaline, son, veriliyor,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023