Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 15:29
 
Diyarbakır’da Oryantiring sporuna ilgi artıyor
Diyarbakır’da her geçen gün artan Oryantiring etkinlikleri ile birlikte başta çocuklar olmak üzere, kent içerisinde nüfuz eden vatandaşlar bu spor dalına ayrı bir rehavet duymaya başladılar.
SPOR Haberi


Devrim AKTÜRK

MÜCADELE HABER- Diyarbakır’da gerçekleştirdikleri Oryantiring etkinlikleri ile kent içinde ve kent dışında birçok ismi spora yönelten Diyarbakır Oryantiring İl Temsilciliği, gerçekleştirdikleri projelerine bir yenisini daha eklediler. Kent içerisinde bulunan tüm okullarda Oryantiring sporunu öğretmek istediklerini aktaran Diyarbakır Oryantiring İl Temsilcisi Murat Çavaş, bu projenin ilk ayağını Cemil Özgür İlkokulu’nda eğitim alan 4B şubeli öğrencilerle gerçekleştirdiklerini belirtti. Yapılan Oryantiring etkinliğinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle dikkat edilerek yapılan etkinliğe 108 sporcu katıldı. Yapılan Oryantiring Tanıtım Yarışması, başta Gençlik Spor İl Müdürlüğü olmak üzere, Cemil Özgür İlkokulu Müdürlüğü ve Oryantiring İl Temsilciliği tarafından gerçekleşti. Etkinlik kapsamında öğrenciler, kendilerine verilen yarışma bölgesinin haritasında belirtilmiş oldukları hedeflere sırayla ve en kısa sürede ulaşmaya çalıştılar. Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürü Nuammer Uslu ve Şube Müdürü Abdulbaki Karabulut ise yarışma öncesinde gerekli destekleri yarışmacılara sundular. Dereceye giren öğrencilere de Prof. Dr. Hamdi Temel ve Cemil Özgür İlkokul Müdürü Hasan Atabey tarafından hediyeler verilerek program tamamlandı.

 

 

“AMACIMIZ PANDEMİNİN GETİRMİŞ OLDUĞU KOŞULLARI SPOR YAPARAK UNUTTURMAKTIR”

Yapılan etkinliğin eğitim camiası ile beraber gerçekleştiğini söyleyen Diyarbakır Oryantiring İl Temsilcisi Murat Çavaş, “Esasen bizim de düşündüğümüz bir çalışmaydı ve ortak bir projede buluşmak istedik. Bu etkinliğimizi okulumuzdaki bütün öğrencilerimizi dahil ederek yapacağız. Bunu da belirtmek istiyorum. Buradaki amacımız ise, bu okulumuzun bir ilk olması ve Diyarbakır’daki bütün okullara örnek olmasıdır. İmkanlar el verdiği sürece bu pandemi süreci içinde öğrencilerimize, Kovid-19’un getirmiş olduğu sorunları unutturmak, çocukların stresini koşarak ve haritada hedef bularak atmasını sağlamaktır aslında. Sağ olsun öğretmenlerimiz de bu konuda bizlere destek oldular. İl Müdürlüğümüz bizleri her zaman teknik anlamda desteklemektedirler. Öğretmenlerimiz de desteklerini öğrencilerle birlikte sundukları için, bu projeyi bütün Diyarbakır geneline yaymayı düşünüyoruz. Amacımız pandeminin getirmiş olduğu olumsuz koşulları spor yaparak bir nebzede olsa unutturmaktır.” dedi.

Kaynak: Editör: Devrim AKTÜRK
 
Etiketler: Diyarbakır’da, Oryantiring, sporuna, ilgi, artıyor,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023