Haber Detayı
16 Mart 2021 - Salı 19:24
 
HDP, bu yılki Nevruz programını açıkladı
HDP il yönetimleri, yaklaşan nevruz programlarına ilişkin duyuruda bulundu. Yarın itibariyle başlayacak nevruz etkinlikleri, 21 Mart'a kadar sürecek. İstanbul’da bu yılki nevruz kutlamasının adresi Yenikapı Meydanı olacak. 20 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilecek kutlama öncesinde yapılan hazırlıklara ilişkin HDP İstanbul İl Örgütü tarafından açıklama yapıldı.
KÜLTÜR Haberi


MÜCADELE HABER- HDP İl Eş Başkanı Elif Bulut, tüm İstanbulluları 20 Mart’ta Yenikapı Meydanı’na beklediklerini söyledi. Diyarbakır programı ise 21 Mart günü HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, milletvekilleri ile sanatçılar Kardeş Türküler, Şilan Dora, Kadir Çat, Karmeta ve Berhamo'nun katılımıyla düzenlenecek.

 

HDP’nin Diyarbakır nevruz programı:

17 MART: ÇINAR: Diyarbakır milletvekilleri ile sanatçılar Devrim Demir ve Hasan Ölçen İDİL: Şırnak milletvekilleri ile sanatçılar Arhat ve Merve Admiş

18 MART ERGANİ: Diyarbakır milletvekilleri ile sanatçılar Helîmê Omerî ve Pınar Aydınlar

19 MART SİLVAN: Diyarbakır milletvekilleri ile sanatçılar Hediye ve Koma Dicle Fırat 20 MART

BİSMİL: Diyarbakır milletvekilleri ile sanatçılar Koma Sorjiyan, Koma Çiya

21 MART DİYARBAKIR: HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, milletvekilleri ile sanatçılar Kardeş Türküler, Şilan Dora, Kadir Çat, Karmeta ve Berhamo

 

NEVRUZ DEKLARASYONU AÇIKLANMIŞTI

HDP, Diyarbakır’da 21 Mart’ta yapılacak nevruz deklarasyonunu geçen hafta düzenlenlediği toplantıyla açıklamıştı. Toplantıda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “2021 Newrozu’nun tüm dünya halklarına barışı, özgürlüğü, kardeşliği ve demokrasiyi getirmesini yürekten temenni ediyorum. Dünya halklarının en fazla demokrasiye, özgürlüğe, kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde, pandemi koşullarında 2021 Newrozunu kutlayacağız. Geçen sene hastalıktan kaynaklı Newrozumuzu kutlayamadık. Ama bu dönem elbette ki pandemişartlarını da gözeterek, halkımızın sağlığını gözeterek, Ortadoğu halklarının kadim bayramı olan Newroz bayramını coşkuyla, barışa ve demokrasiye vesile olması temennisiyle kutlayacağız” demişti. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HDP,, bu, yılki, Nevruz, programını, açıkladı,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023