Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 13:28
 
HDP ‘İş ve Aş Buluşmaları’nın startını verdi
HDP’nin “İş ve Aş Buluşmaları”nın Diyarbakır’daki startında konuşa Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, kentte işsizliğin had safhada olduğunu belirterek, “Biz her yerde yurttaşlarımızı dinleyerek dertlerini Ankara’ya taşıyacağız” dedi.
SİYASET Haberi


MÜCADELE HABER-  HDP “İş ve Aş Buluşmaları”nın startını Diyarbakır’da verdi. HDP Diyarbakır il binasında düzenlenen basın toplantısına, HDP’nin Ekonomi Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, Emek Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Şaziye Köse, Ekoloji Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Naci Sönmez ile milletvekilleri Erol Katırcıoğlu, Necdet İpekyüz ve Semra Güzel katıldı.

Basın toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, ülkenin derin bir ekonomik kriz yaşadığını, buna pandeminin de eklenmesiyle birlikte halkın ekonomisinin alt üst olduğunu savundu.  Paylan, şunları söyledi:  2021 yılı boyunca Türkiye’nin her yerinde yurttaşları dinleyeceğiz. İlk olarak Diyarbakır’ın işçisini dinlemeye geldik. Diyarbakır’ın kadının, gençlerinin dertlerini dinlemeye geldik. Bölgede işsizlik yüzde 50’nin üzerinde. Diyarbakır’da her iki kişiden birinin işsiz olduğunu biliyoruz” dedi.

“Bütün Türkiye şunu bilsin, çaresiz değiliz” diyen Paylan, “HDP’nin ekonomi politik masaları olarak sahaya çıktık. Yurttaşlarımız için bıçak kemiğe dayanmış durumda. Halk yokluk, işsizlik içinde borç altında. Biz her yerde yurttaşlarımızı dinleyerek dertlerini Ankara’ya taşıyacağız. Halkın çığlığını Ankara’ya ulaştıracağız.” dedi.

HDP heyeti basın toplantısının ardından KESK Diyarbakır Şubeler Platformu yöneticileriyle Eğitim Sen 1 Nolu Şube’de bir araya geldi.  Heyet, gün içinde DİSK, TTB, SES, KOBİ Derneği ve Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası yöneticileri, Organize Sanayi Bölgesi’nde kadın emekçilerle, Sur Mehmethan Pasajı ve Bağlar Sakarya Caddesi’ndeki esnaflarla bir araya geldi.  

HDP heyeti basın toplantısının ardından KESK Diyarbakır Şubeler Platformu yöneticileriyle Eğitim Sen 1 Nolu Şube’de bir araya geldi.  Heyet, gün içinde DİSK, TTB, SES, KOBİ Derneği ve Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası yöneticileri, Organize Sanayi Bölgesi’nde kadın emekçilerle, Sur Mehmethan Pasajı ve Bağlar Sakarya Caddesi’ndeki esnaflarla bir araya gelecek.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , HDP, ‘İş, ve, Aş, Buluşmaları’nın, startını, verdi,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023