Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 00:09
 
Karslı inşaat işçileri futbol kulüpleri kurdu
Kars'ın bir köyünde yaşayan ve her sene inşaat sezonunda şehir dışında çalışmak durumunda kalan vatandaşlar, köylerinde futbol kulüpleri kurdular.
SPOR Haberi


Devrim AKTÜRK

MÜCADELE HABER- Kars'ın Sarıkamış ilçesi Balıklı Köyü'nde yaşayan ve inşaat sezonunda maddi gelirlerini sağlamak için şehir dışında çalışmak durumda kalan vatandaşlar, pandemiden ötürü köylerine geri dönmek zorunda kaldılar. Bir araya gelen köyün gençleri hem spor yapmak, hem de boş vakitlerini daha güzel değerlendirmek için kendi aralarında futbol kulüpleri kurdular.

 

"KÖYÜMÜZDE İMKANSIZI BAŞARDIK"

Şehir dışında çalıştıklarından ötürü birbirini göremediklerini ve pandemi nedeniyle köylerine geri döndüklerinden dolayı güzel vakitler geçirmek istediklerini söyleyen kulüp kaptanı Yasin Karadeniz, "Yalnız futbol oynadığımız sırada herkes ayrı bir kıyafet giydiği için, karşılaşma esnasında takım arkadaşlarımızı bulmak zor oluyordu. Biz de bunun önüne geçmek ve hem takımlarımızı, hem de kulüplerimizi belirlemek için olsun, ayrıca hatıra amacıyla formalar yapmak için olsun çalışmalar yapmaya karar verdik. Bu kapsamda bir futbol kulübümüzün adını Balıklı Gençlerbirliği, diğer futbol kulübümüzün adını ise Balıklı Yaşlılarbirliği bıraktık. Formaların üretimi esnasında her türlü desteği ve girişimi sunan köyümüzün değerli insanları Mikail Karadeniz, Ferdi Tut ve Hamza Atay'a çok teşekkür ediyoruz. Biz şu hususu çok açık bir şekilde belirtebiliriz ki, köyümüzde bir imkansızı başardık. Çünkü bu sayede güzel bir farkındalık oluşturmuş olduğumuza inanıyor, komşu köylerimize de örnek olduğumuzu varsayıyoruz. Son olarak ise futbol karşılaşmalarımızı pandemi kuralları doğrultusunda yapıyoruz ve 2 aydır da köyümüzün dışına çıkmadığımız için Koronavirüs vakalarını neredeyse hiç yaşamadığımızı belirtmek istiyoruz." dedi.

Kaynak: Editör: Devrim AKTÜRK
 
Etiketler: Karslı, inşaat, işçileri, futbol, kulüpleri, kurdu,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023