Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 15:34
 
Kırklar Dağı Ziyareti sahipsiz kaldı!
Türkülere de konu olan Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Kırklar Dağı Ziyareti, bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı yok olmayla karşı karşıya. Daha önceleri Kırklar Dağı Ziyareti’ne ziyaretçilerin akın ettiğini belirten vatandaşlar, yetkililerin tarihi ziyarete sahip çıkması için çağrıda bulundu.
ASAYİŞ Haberi


Fatih SURUÇ

MÜCADELE HABER- Diyarbakır'ın tarihi, doğal mesire alanlarından, kentin kültürel ve sosyal yaşamında derin izler bırakmış, üzerin türküler söylenmiş, Kırklar Dağı’ndaki ziyaretin bakımsızlığına tepki gösteren Diyarbakırlılar, yetkililerin duruma el atmasını istedi. Doğaseverler birlikte yaptıkları yürüyüşte fotoğraflama yapan Diyarbakırlı fotoğrafçı Nizamaddin Pirinççioğlu, ziyaretin sahipsiz olduğunu ifade ederek yetkililerin ziyarete sahip çıkılmasını istedi.

 

 

Çevre sakinlerinden Barış Aktaş, “Bağıvar Mahalesi’den buraların daha evvel ziyaret edilir adaklar kesilirdi, mezarlar vardı şuanda ziyaretteki mezarlar yok oldu, heyelan nedeniyle kaybolanlar oldu,  ziyaret bölgesinin peysajının yapılmasının ve ulaşmasının kolay halegetirilmesini istiyoruz” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kırklar, Dağı, Ziyareti, sahipsiz, kaldı!,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023