Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 00:04
 
MEB'den yüz yüze eğitime geçiş açıklaması!
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılma durumu ile ilgili sosyal medya platformu Twitter üzerinden 'Yerinde Karar Süreci Eğitim Kurumlarının Açılma ve Uygulama Kriterleri' adlı kapsamlı bir açıklamada bulundu.
EĞİTİM Haberi


MÜCADELE HABER- Selçuk, açıklamasında, "2 Mart Salı günü itibarıyla salgın koşullarına göre tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin başlanılması kararlaştırılmıştır" ifadelerine yer verdi.

 

SALGIN KOŞULLARINA GÖRE EĞİTİM-ÖĞRETİM 2 MART'TA BAŞLIYOR

Okulların 2 Mart itibarıyla açılacağını duyuran Bakan Selçuk, şu ifadelere yer verdi: "Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası'nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca 'yerinde karar' uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir."

 

Yerinde Karar Süreci Eğitim Kurumlarının Açılma ve Uygulama Kriterleri adlı tablo;

 

Son Dakika: MEB 2 Mart'ta başlayacak yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı

 

İllerin 4 kategoride sınıflandırıldığı koronavirüs değerlendirme haritası;

 

Son Dakika: MEB 2 Mart'ta başlayacak yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MEB'den, yüz, yüze, eğitime, geçiş, açıklaması!,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023