Haber Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 22:40
 
Necmettin Erbakan vefatının 10. yılında anıldı
Eski Başbakan ve Refah Partisi Eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, vefatının 10. yıldönümünde anılıyor. Erbakan'ı anmak için düzenlenen tören Ankara'da anıldı.
SİYASET Haberi


MÜCADELE HABER- Eski Başbakanlardan ve Refah Partisi Eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, hayatını kaybedişinin 10. yıldönümü nedeniyle anılıyor. Erbakan için gün boyu düzenlenen anma programlarının ardından Saadet Partisi'nin programı başladı. Saadet Partisi'nin Erbakan için gerçekleştirdiği programa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İran’ın Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldı. 

 

 

Programa telgraf yollayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yaşanabilir Türkiye” teması altında düzenlenecek etkinliklerin merhum Hocamızın fikriyatını, kişiliğini, dava aşkını, ümmet bilincini, ülkeye ve millete hizmet sevdasını anlama bakımından hayırlara vesile olasını diliyorum.  Rahmetli Erbakan Hocamız, 84 yıllık ömrüne siyasetten bilime, diplomasiden kalkınmaya uzanan geniş bir yelpazede sayısız başarıyı, eser ve hizmeti sığdırmış gerçekten müstesna bir şahsiyetti. 86 senelik mahzunluğun ardından Ayasofya’yı yeniden ibadete açarak, Sultan Fatih’in vasiyeti yerine getirme yanında Erbakan Hocamızın en büyük hayalini de gerçeğe dönüştürdük. Türkiye’yi, Merhum Hocamızın da uğruna ömrünü adadığı hedefleriyle buluşturana dek durmayacak, inşallah 94 ruhu ve 2053 vizyonuyla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Necmettin, Erbakan, vefatının, 10., yılında, anıldı,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023