Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 18:07
 
VİDEO- Kuşların ekmek mücadelesi
Diyarbakır’da etkili olan soğuk hava ve yağış nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşlara, esnaf ve vatandaşlar yetişti. Bahçe duvarların üstüne ve dükkanlarının önüne ekmek kırıntısı ve buğday taneleri bırakan esnaf ve vatandaşlar, herkesi sokak hayvanları konusunda duyarlı olmasını istedi.
YAŞAM Haberi


Devrim AKTÜRK

MÜCADELE HABER- Diyarbakır’da kar yağışının ardından dondurucu soğuklar başladı. İnsanlar gibi sokak hayvanları da dondurucu havadan etkilenmemek için sığınacak yer ararken, yiyecek bulamayan hayvanların umudu ise park, bahçe, duvar ve balkonlar ile dükkanların önüne bırakılacak ekmek kırıntısı ve buğday tanelerdir.  Yiyecek bulmak için çırpınan sokak hayvanlarının imdadına esnaf ve vatandaşlar yetişiyor.

 

Diyarbakır’ın Sur İlçesi İnönü Caddesi Eğri Sokak’ta bulunan panonun üzerine vatandaşların bıraktığı ekmek parçaları, kuşların imdadına yetişti. Kuşlar, ekmek parçalarını yemek için adeta birbirleriyle yarıştı. Hayvanların özellikle kış mevsiminde yiyecek bulmakta zorlandığını belirten çevre sakinleri, her sene bu bölgeye bayat ekmek, kasaplarda toplanan et parçalarını bıraktıklarını ve kuşlar ile kedilerin burayı mesken edindiklerini söylediler. Çevre esnaftan Hasan Ökmen, “Bu soğuk günlerde sokak hayvanlarını unutmamalıyız. İnsanların bu duyarlılığı göstermeleri beni çok mutlu ediyor. Yapılan şey çok zor değil sadece birkaç ekmeği ıslatarak evinizin balkonuna veya bir sokakta bir panonun üstüne koyar hayvanları hayatta tutabilirsiniz. Bunu yapanda bence büyük iyilik yapıp çok büyük sevapta kazanıyor.” dedi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VİDEO-, Kuşların, ekmek, mücadelesi,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023