Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 00:34
 
2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Ligler iptal edildi
TFF, 2. Lig, 3. Lig ve bölgesel amatör liglerin oynatılmayacağını ve liglerin tescil formatının önümüzdeki günlerde duyurulacağını açıkladı.
SPOR Haberi


MÜCADELE HABER- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), corona virüsü sonrası 18 Temmuz'da yeniden başlayacağını açıkladığı 2. Lig, 3. Lig ve amatör ligler için verdiği kararı değiştirdi. TFF, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği temsilcileriyle yaptığı görüşme sonrası liglerin iptal edildiğini duyurdu.

 

TFF'den yapılan açıklama şöyle oldu:

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.

 

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynanmamasına karar vermiştir. TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 2., Lig,, 3., Lig, ve, Bölgesel, Amatör, Ligler, iptal, edildi,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı