Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 17:19
 
Bayram öncesi maytap ve çatapat denetimi
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi denetimlerini arttıran Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, maytap, çatapat gibi patlayıcı madde satışı yapan iş yerlerini denetledi.
ASAYİŞ Haberi


MÜCADELE HABER- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Sur Belediyesi Zabıta ekipleriyle birlikte özellikle bayram günleri birçok yaralanma olayına yol açan patlayıcı maddeler ile boncuk atan oyuncak silahların toptan satışını yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini arttırdı.

 

Sur ilçesinde bulunan Melik Ahmet caddesindeki iş yerlerini denetleyen Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile Sur Belediyesi Zabıta ekipleri, bayramlarda çocuk ve gençlerin eğlenme aracı olan ve yaralanmalarına neden olan maytap, çatapat gibi patlayıcı ve parlayıcı maddeler ile boncuk atan oyuncak silahların satışının engellenmesine yönelik çalışma yaptı.

 

Satışının sakıncalı olmasına rağmen maytap, çatapat gibi patlayıcı ve parlayıcı maddeler ile boncuk atan oyuncak silahların satışını yapan işyerlerini denetleyen zabıta ekipleri, uyarıları dikkate almayan iş yerlerine yönelik cezai işlem uyguladı.

 

Çocuk ve gençlerin eğlence aracı olarak kullandığı, çoğunlukla bayramlarda tüketimi artan maytap, çatapat ve benzeri madde satan işyerlerine yönelik denetimlerini yıl boyunca periyodik bir şekilde sürdüren zabıta ekipleri, işyerlerine satışının sakıncalı olduğu maddeleri satılmaması yönünde tebligat yapıp, uyarılara uymayan iş yerlerine yönelik cezai işlem uyguluyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bayram, öncesi, maytap, ve, çatapat, denetimi,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı