Haber Detayı
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 15:40
 
Çelikevler Mahallesi’ndeki 17 yıllık sorun çözülüyor!
Yenişehir İlçesine bağlı Çelikevler Mahallesi’ndeki 17 yıllık alt yapı sorunu Yenişehir Belediyesi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DİSKİ) işbirliğiyle hazırlanan projeyle son bulacak. Çelikevler Mahallesi vatandaşlarıyla bir araya gelerek incelemelerde bulunan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Besikci, “DİSKİ Genel Müdürlüğümüz altyapı noktasındaki çalışmalarını teknik boyutta tamamladı. Bugün ihale aşamasına gelindi. İhalesi biter bitmez yılsonuna kadar alt yapı çalışmaları tamamlanmış olacak” dedi.
YAŞAM Haberi


MÜCADELE HABER- Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesine bağlı Çelikevler Mahallesi’ndeki yaşanan sorunlar nedeniyle uzun yıllardır devam eden alt yapı sorunu Yenişehir Belediyesi ile DİSKİ işbirliğiyle hazırlanan projeyle son bulacak. 13 bin 834 metre kanalizasyon ve terfi hatları şebekeleri ve 4 bin 934 metre içme suyu şebekesi şebekesinin yapımından sonra Yenişehir Belediyesi tarafından mahallede 4 buçuk milyon TL’lik üst yapı çalışmalarına başlanacak. Parke ve asfalt çalışmalarından sonra belediye tarafından yapılacak park, pazaryeri ve eğitim kurumlarıyla yakın dönemde Çelikevler’in çehresi değişecek.

 

 

‘YILSONUNA KADAR ALT YAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANACAK’

Çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanacağının müjdesini veren Beşikci, şöyle konuştu: “Çelikevler mahallemizde çok uzun süredir devam eden talep ve bu talep karşısında gerek DİSKİ Genel Müdürlüğümüz gerek Yenişehir Belediyemiz olarak talep doğrultusunda büyük bir heyecan ve özveriyle yürüttüğümüz çalışmaların son noktaya geldiğini söyleyerek bu müjdeyi vatandaşlarımıza vermek üzere toplandık. Yaklaşık bir buçuk senedir Yenişehir’de çalışıyorum. Mahalle halkımızın alt ve üst yapı noktasında talepleri vardı Bu taleplerin karşılanması için Büyükşehir Belediyesi ve Sayın Valimiz Münir Karaloğlu önderliğinde DİSKİ ile el ele vererek çalışmalarımızı bitme noktasına getirdik. DİSKİ Genel Müdürlüğü’müz altyapı noktasındaki çalışmalarını teknik boyutta tamamladı. Bugün ihale aşamasına gelindi. İhalesi biter bitmez yılsonuna kadar alt yapı çalışmaları tamamlanmış olacak. Üst yapı çalışmalarını Yenişehir Belediyesi olarak ihale ettik. DİSKİ’nin altyapı çalışmalarına paralel şekilde bizde çalışmalarımız netilendireceğiz. Çelik Evler Mahallemiz bu sene yapacağımız milyonlarca liralık yatırımla hak ettiği noktaya gelecek.”

 

‘4 BUÇUK MİLYON TL’LİK YATIRIM’

Üst yapı çalışmalarının da yapılacağını belirten Beşikci, “Altyapı çalışmaları DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihale aşamasında olduğu için rakamları belirtmemiz doğru olmasa da milyonlarca liralık yatırım olacağını diyebiliriz. Asfalt ve parke taşı ihalesini neticelendirdik. Yaklaşık olarak 4 buçuk milyon TL’lik bir yatırım olacak. Park, pazaryeri, eğitim kurumlarımızı da en kısa sürede mahallemizle buluşturacağız. Vatandaşlarımız çok sabrettiler. Teknik boyutu sıkıntılı olan bir çalışmayı neticeye kavuşturmak için çok çalıştık. Vatandaşlarımızdan çalışma sürecinde sabır bekliyoruz. Onların da uzun zamandır beklenen hizmete karşılık bizleri bu sabırdan mahrum bırakmayacaklarını biliyoruz” diye konuştu.

 

DİSKİ’DEN ABONELİK ÇAĞRISI  

DİSKİ Genel Müdürü M. Fırat Tutşi ise vatandaşlardan abonelik sistemine geçmeleri için çağrıda bulunarak “13 bin 834 metre kanalizasyon ve terfi hatları şebekeleri, 4 bin 934 metre içme suyu şebekesi yapacağız. Vatandaşlarımızın abone olmaları ve DİSKİ’ye aidiyet göstermelerini bekliyoruz. Hem çalışma öncesi hem de çalışma sonrası için sabırlarını bekliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çelikevler, Mahallesi’ndeki, 17, yıllık, sorun, çözülüyor!, ,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı