Haber Detayı
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 22:50
 
'Değiş Tokuş' projesine başvurular başladı
Diyarbakır’dan Lütfü İrdem, İstanbul’dan GAPO ve İzmir’den No 238 iş birliğinde, Kültür için Alan desteğiyle gerçekleşen ‘Değiş Tokuş’ projesine başvurular başladı. Kültür için Alan’ın faaliyet gösterdiği şehirler ve komşu şehirlerinin tümünden başvurulara açık ‘Değiş Tokuş’un 20 katılımcının yer alacağı ilk aşaması için son başvuru tarihi 31 Mayıs Pazartesi.
KÜLTÜR Haberi


MÜCADELE HABER- Mayıs-Kasım 2021 arasına tarihlenen ‘Değiş Tokuş’, fotoğrafçıların seyahat etmeden birbirlerinin şehirlerinde, birbirlerinin yerine, birbirleri için üretim yapacağı; uzaktan ve kolektif üretim pratiğinin beraberinde getireceği yaratıcı çözümlerin araştırılacağı; editörlük/mentorluk oturumları, değiş tokuş kavramı etrafında şekillenen genel katılıma açık seminerler ve katılımcılara yönelik özel seminerlerden oluşan; çevrimiçi bir sergi ve basılı bir yayınla sonuçlanacak bir proje.

 

Pandemiyle birlikte gelen seyahat kısıtlamaları ve buna paralel giderek artan sanal temas, uzaktan ve kolektif sanatsal üretime, yani düşünsel, sanatsal ve beceriye dayalı bir değiş tokuşa kapı aralayabilir mi sorusundan yola çıkan ‘Değiş Tokuş’ kapsamında katılımcılar, herhangi bir şehirlerarası seyahatte bulunmadan, hem partnerleri aracılığıyla onların şehirlerinde hem de partnerleri için kendi şehirlerinde proje üretecek. (Haber Merkezi)

 

Değiş Tokuş’un içeriği, aşamaları, işleyişi ve takvimine dair ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için: gapo.org/degistokus 

Kaynak: Editör: Fatih SURUÇ
 
Etiketler: 'Değiş, Tokuş', projesine, başvurular, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Günün Gazetesi
İlanlar

Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı