Haber Detayı
24 Mayıs 2021 - Pazartesi 00:09
 
Diyarbakır’da çekilen kısa film birinci oldu
Bağlar Gençlik Merkezi’nin Diyarbakır’da 5 çocuğuyla beraber yaşam mücadelesi veren Suriyeli kadın Edibe Diab’ın hayat hikayesini anlattığı “Bir Beden Beş Kalp” kısa filmi birinci oldu.
KÜLTÜR Haberi


Devrim AKTÜRK

MÜCADELE HABER- Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olan Bağlar Gençlik Merkezi, yaptığı çalışmalara ve sergilediği başarılara bir yenisini daha ekledi. Diyarbakır’da eşini yıllar önce Suriye’de savaş esnasında kaybeden ve 5 yıldır Diyarbakır’da 5 çocuğuyla beraber yaşayan Suriyeli kadın Edibe Diab’ın hikayesini “Bir Beden Beş Kalp” adlı filmle anlattılar. Film, “Geleceğe Seslen Video İçerik Üretimi” yarışmasında birinci oldu. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın tanıtımına katkı sunulması için çekilen Şeyh Safa (Parlı Safa) Camii’nin tanıtım videosu da, "Miras Dakikaları Uluslararası Kısa Video Yarışması"nda ilk 10 finalist arasına kalmıştı.

 

“ANNELER ÇOCUKLARINI TERBİYE ETSİNLER VE ONLAR İÇİN ÇALIŞSINLAR”

Diyarbakır’da yaşayan, 42 yaşında olan ve 5 yıldır Türkiye’de 5 çocuğuyla beraber yaşam mücadelesi veren Suriyeli kadın Edibe Diab, filmde tüm annelere seslendi. Annelerin çocuklarını terbiye etmeleri ve onlar için çalışmaları gerektiğini söyleyen Diab, “Beni ayaklarımın üstünde tutan güç çocuklarımdır. Onların kimseye muhtaç olmamaları için, geleceklerini inşa etmeleri için ve benim yaşadıklarımı yaşamamaları için, kısacası onlar için çalışıyorum.” dedi.

 

Filmi izlemek için TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör: Devrim AKTÜRK
 
Etiketler: Diyarbakır’da, çekilen, kısa, film, birinci, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Günün Gazetesi
İlanlar

Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı