Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 16:43
 
Diyarbakır'da mezarlıklar bayram ziyaretine hazır
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Kurban Bayramı öncesi kent merkezindeki mezarlıklarda bakım onarım ve temizlik çalışması başlattı.
YAŞAM Haberi


MÜCADELE HABER- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi başlattığı mezarlık bakım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Yeniköy Mezarlığı’nda bakım ve temizlik çalışmalarını tamamlayan ekipler, Şehitlik, Mardinkapı, Çiftehavuzlar, Alipınar ile Süryani Kadim Mezarlığı’nda çalışmalarına devam ediyor. Mezarlıklar içindeki yabani otları keserek temizleyen ekipler, mezarlık alanında bulunan çöpleri toplayarak, tüm yolları temizleyecek. Ekipler temizlik çalışmalarının ardından mezarlıklarda haşerelere karşı ilaçlama yapacak.

 

PEYGAMBER KABİRLERİ ALANI VE EĞİL TABİAT PARKI TEMİZLENDİ

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik Şube Müdürlüğü, kent merkezinde sürdürülen mezarlık temizlik çalışmalarının yanı sıra Eğil İlçesi’nde yer alan ve çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Peygamber Kabirlerini de temizledi. Özellikle dini günlerdeki yoğunluğu göz önünde bulunduran Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, vatandaşların ziyaretlerini daha temiz ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirmesi için kalabalık bir ekip, araç ve ekipmanla Peygamber Kabirleri’nin yer aldığı alan ve çevresindeki çöpleri kaldırdı. Toplanan çöpler Büyükşehir Belediyesi Çöp Aktarma İstasyonuna taşınarak bertaraf edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Diyarbakır'da, mezarlıklar, bayram, ziyaretine, hazır,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı