Haber Detayı
11 Haziran 2021 - Cuma 12:51
 
Diyarbakır’da ‘Şifa veren eller’ fotoğraf sergisi
Diyarbakır’da özel bir hastanede, sağlık çalışanlarının tüm zamanları kapsayan çabalarını bir nebze daha görünür kılmak, farkındalık oluşturmak için ‘Şifa veren eller’ fotoğraf sergisi düzenledi.
SAĞLIK Haberi


MÜCADELE HABER- Hastanede görevli Doç. Dr. Murat Kapan tarafından düzenlenen 'Şifa veren eller’ fotoğraf sergisinin açılışına Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Hastanenin Başhekimi Dr. Mehmet Sait Avar, hastanede görevli doktor ve hemşirelerin yanı sıra vatandaşlar katıldı. Serginin açılış kurdelesinin kesilmesi sonrası Doç. Dr. Kapan ile Başhekim Avar, İl Sağlık Müdürü Tekin ile birlikte fotoğraf sergisini dolaşarak sergi hakkında bilgi verdi.

 

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BU MİLLETİN VEFA BORCU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Büyük bir özveri ile hazırlanan fotoğraf sergisi hakkında bilgi veren Başhekim Dr. Mehmet Sait Avar, “Hastanemizde görevli Genel Cerrahi Bölümünde görevli Doç. Dr. Murat Kapan’ın objektiflerine yansıyan fotoğrafları sergilemeye çalıştık. Burada bulunan fotoğraflarda sağlık çalışanlarının devam eden zorlu korona virüs sürecinde verdikleri hizmetlerden görüntüleri sergilemeye çalıştık. Bu süreç içerisinde korona virüsten dolayı hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını rahmet ve saygı ile anıyoruz. Onlara bu milletin vefa borcu olduğunu da düşünüyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızın tekrar sağlık çalışanlarını sahiplenmesini ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet uygulayan insanların bu duygu ile düşüncelerinden vazgeçmelerini istiyoruz. Zorlu korona virüs sürecinde bakanlığımızın yaptığı çalışmalar sonucunda hızlı aşılama ile inşallah bu illetten bu yılın sonuna kadar kurtulmuş oluruz, eski güzel günlerimize dönmüş oluruz” dedi.

 

“SERGİYLE İNSANLARA BİR TAKIM MESAJLAR VERMEYİ ARZU EDİYORUZ”

Sergiyle insanlara bir takım mesajlar vermeyi arzu ettiklerini belirten Doç. Dr. Murat Kapan ise, "Bir sağlık çalışanları olarak insanların her alanında onların hayatlarına dokunan bir mesleğin mensuplarıyız. Bu süreçte özellikle pandemi ile birlikte biraz daha farkındalığın arttığı, sağlık çalışanlarının öneminin daha fazla anlaşıldığı bir dönemde geçiyoruz. Biz de bu dönemde özellikle sağlık çalışanlarının gündelik hayatlarında var oldukları ve onların hayatlarının parçaları olan anlara tanıklık edebilmek adına böyle bir projeyi geliştirerek içinde olmayı amaç edindik. Bu süreçte şu anda 24 adet fotoğraf sergileme imkanı bulduk. Bu süreçte özellikle çalışanlarımızın motivasyonun artırılmasını hedefliyoruz. Bir yandan da fotoğraflar aracılığıyla ziyaret eden insanlara birtakım mesajlar vermeyi arzu ediyoruz. Burada özellikle şu anda önünde bulunduğumuz tablo pandemi sürecinde kaybettiğimiz 435 meslek arkadaşımızın resimlerinin bulunduğu bir tablodur. Bu nedenle onları saygı ile anıyoruz” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından ziyaretçiler resim sergisini gezerek yapılan çalışmaları beğendiler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Diyarbakır’da, ‘Şifa, veren, eller’, fotoğraf, sergisi,
Haber Videosu
Yorumlar
Günün Gazetesi
İlanlar

Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı