Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 13:55
 
Diyarbakır Kızılay'dan hükümlü ailelere yardım
Diyarbakır Kızılay Derneği Kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, Cezaevinde bulunan kadın ve çocukları ziyaret edip çeşitli yardımlarda bulundu.
YAŞAM Haberi


MÜCADELE HABER- Diyarbakır Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret eden Diyarbakır Kızılay Kadın Kolları yönetimi,  içlerinden ikisinin çölyak rahatsızlığı olan toplam 13 hükümlü ve tutuklu kadına içinde kıyafet, çocuk bezi, oyuncak, çocuk ayakkabısı ve çölyak rahatsızlığı olanlara özel ihtiyaçlarına binaen yardım paketlerini hediye edildi.

 

Ziyaret sonrası duygu karmaşası yaşadığını dile getiren Kızılay Kadın Kolları Başkanı Psikolog Lebibe Yılmaz, “Kızılay Diyarbakır İl Kadın Kolları olarak, Diyarbakır Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret ettik. Çocuklara bayramlık kıyafetler, oyuncak ve ihityaç malzemeleri götürdük. Çocuk ve bayram. Annelerinin kaderine doğan çocuklar vardı orada. Anne! Suçlusun anladım. Ya sen çocuk ya sen! Suçun neydi senin? Şimdiden başkalarının günahlarıyla omuzları çökmüş, yüzü solmuş çocuk. Yüreğim çok büyüsün istedim, istedim ki hepinizi içime alayım. İstedim ki hepinizi kollarımın arasında sarıp kaçarak çıkayım oradan. Yapamadım tabi ki ve yapamamanın acısı ile çıktım oradan. Anladım ki çok ama çok çalışmak lazım. Senin ve senin gibi çocukların orada olmaması için çok çalışacağım. Söz veriyorum çocuk!” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Diyarbakır, Kızılay'dan, hükümlü, ailelere, yardım,
Haber Videosu
Yorumlar
Günün Gazetesi
İlanlar

Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı