Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 00:26
 
Gönüllülerden Devegeçidi’nde temizlik seferberliği
Bağlar Gençlik Merkezi gönüllüleri, Devegeçidi piknik alanında temizlik çalışması yaparak, farkındalık oluşturdular. Bu tür çalışmalara devam edeceklerini belirten gönüllülerden Devrim Aktürk, “Tarihi mekânlarımızın daha çok korunması gerekiyor. Doğa alanlarımıza sahip çıkmalıyız. Özellikle piknik yapmaya gelen vatandaşlar çok dikkat etmeleri gerekiyor. Doğa bizim nefesimiz ve temiz tutmak zorundayız.” dedi.
YAŞAM Haberi


Fatih SURUÇ

MÜCADELE HABER- Bağlar Gençlik Merkezinin gönüllüleri, Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Devegeçidi piknik alanında temizlik çalışması yaptılar. Gönüllü gençlerin yaptıkları çalışmaların Diyarbakır’da farkındalık yaratması konusunda devam edeceklerini belirirken Tarihi mekânlarının korunması anlamında vatandaşları da çağrıda bulundular. 

 

“DOĞA BİZİM NEFESİMİZ VE TEMİZ TUTMAK ZORUNDAYIZ”

Piknik ve orman yürüşü yapmak için Devegeçidi piknik alanına giden gönüllü gençleri oranın çöp yığınına döndüğünü gördüklerini ve bu durumun kendilerini rahatsız edip kolları sıvadıklarını sıvadıkları belirtildi. Gönüllü ekibinden Devrim Aktürk, “Ormanda doğa yürüyüşü yapmak istedik. Devegeçidi barajı olarak konumumuzu belirledik gittiğimizde etraf çok kirliydi. Orada kahvaltıda yapacaktık fakat ortam çok kötü olunca bu durum bizi rahatsız etti ve kolları sıvayarak çöpleri topladık. Orada çok küçük balıklar vardı herhalde yeni doğan balıklardı. Suyun içine çöp atmışlar herhalde kebap falan yapmışlar onun kutularını falan hep suya atılmış ve oradaki balıklarda hep hastalanıp ölüyor çöpler yüzünden ormanlık alanda dışkılar pislikten geçilmiyordu. Tarihi mekânlarımızın daha çok korunması gerekiyor. Doğa alanlarımıza sahip çıkmalıyız. Özellikle piknik yapmaya gelen vatandaşlar çok dikkat etmeleri gerekiyor. Doğa bizim nefesimiz ve temiz tutmak zorundayız” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gönüllülerden, Devegeçidi’nde, temizlik, seferberliği, , ,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı