Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 00:42
 
TFF Lisans Kurulu, Amedspor’a Ulusal Lisans verdi
Türkiye Futbol Federasyonu Lisans Kurulu tarafından, Ulusal Lisans Sistemi kapsamında başvuru yapan Amedspor’a ulusal lisans verdi.
SPOR Haberi


Fatih SURUÇ

MÜCADELE HABER- Amedspor’un yapmış olduğu başvurular; Hukuki, Sportif, Altyapı, Personel ve Mali kriterlere göre incelendi. İnceleme sonunda, Amedspor’a Ulusal Lisans verilmesine karar verildi. Kurulda ayrıca, TFF 1. Lig temsilcileri Ankaraspor ve Eskişehirspor ile Misli.com 2. Lig'den Elazığspor, Gümüşhanespor, Kardemir Karabükspor ve Şanlıurfaspor'a puan silme cezası verdi.

 

ULUSAL LİSANS NEDİR ?

TFF’nin Ulusal Lisans sitemi kapsamında, en üst 3 ligde yer alan kulüpler UEFA sistemindeki gibi "Hukuki, Sportif, Altyapı, Personel ve Mali Kriterler" üzerinden ulusal bazda denetlenerek, mali yapılarının uygunluğuna göre lisanslanır.

 

Söz konusu sistemle kulüplerin gerekli eğitimi almış profesyonel kadrolarla çalışmaları, kulüplerin tüm genç takımlarını akademi ligleri seviyesine ulaştırmak ve liglerde elit

oyuncuların yetişmesi ve kulüplerin UEFA standartlarında tesislere ve statlara sahip olmaları sağlanır.

 

ULUSAL LİSANSIN SAĞLAYACAĞI FAYDALAR NELERDİR ?

• Mali kriterlerde yer alan kriterler uygulanarak kulüplerin, mali durumları ile ilgili daha dikkatli ve hassas davranmaları sağlanacak.

 

• Kulüplerin transferlere ilişkin vadesi geçmiş borç bulundurmayarak, borçların seviyesinin kontrol altında tutulması sağlanacak

 

• UEFA kriterleri ile paralellik taşıyan ulusal kriterlere uyan kulüpler, UEFA lisansı için gereken kriterlere de daha kolay ulaşacak.

 

• Tüm kulüplerin yıllık mali tablolarını sunmaları sayesinde, Türk Futbolunda mali şeffaflık adına büyük ve önemli adımların atılması sağlanacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TFF, Lisans, Kurulu,, Amedspor’a, Ulusal, Lisans, verdi,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı