Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 18:07
 
Vali Güzeloğlu’ndan veda mesajı
Son valiler kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişi görevine atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, sosyal medya hesabından “Elveda Diyarbakır” başlık bir veda mesajı yayımladı. Diyarbakırlılarla vedalaşan Vali Güzeloğlu, üç yıldır hizmet verdiği Diyarbakır’dan gönül huzuru ve vicdan rahatlığı ile ayrıldığını söyledi.
GÜNDEM Haberi


MÜCADELE HABER- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bir veda mesajı yayımladı.   ‘Elveda Diyarbakır’ başlığı ile yayımladığı mesajda Güzeloğlu, üç yıldır hizmet verdiği Diyarbakır’dan gönül huzuru ve vicdan rahatlığı ile ayrıldığını söyledi.  “Başta aziz şehitlerimizin değerli aileleri ve kahraman gazilerimiz olmak üzere, bütün Diyarbakırlı hemşehrilerime Arz-ı Veda ediyorum” diyen Vali Güzeloğlu şunları söyledi;

 

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “30 Haziran 2017 tarihinden itibaren büyük bir onur ve şerefle yürüttüğüm Diyarbakır Valiliği görevimden Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanmam nedeniyle ayrılıyorum. Peygamberler ve Sahabeler Şehri, tarihin her döneminde ilim, irfan ve medeniyet merkezi, insanlık geçmişinin canlı şahidi ve ilk valisinin Sahabe-i Kiram olduğu bu aziz şehre hizmet etmeyi bizlere nasip ettiği için Rabbime şükrediyorum. 34 yıllık meslek hayatımda kaymakam ve 2003 yılından itibaren Gümüşhane, Karaman, Samsun, Mersin, Kocaeli ve Diyarbakır’da 18 yıldır bizlere vali olarak milletimize hizmet etme şerefini veren Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum.

 

Millet emanetini aldığımız her yerde ve görevde adli ilahiye hesap vereceğimizi bir an bile aklımızdan çıkarmadan; bu aziz ve cennet vatanın gelişmesi ve kalkınması adına milletimizle el ele ve gönül gönüle hizmet verdik. Hakkın rızası ve halkımızın duasına talip olduk. Gönüllerde olmaya ve kalmaya, bitmesi mukadder olan bu fani hayatta, biten her görevden sonra hayırla anılmaya çaba gösterdik.  Bu düsturla son üç yıldır hizmet verdiğim Diyarbakır’dan gönül huzuru ve vicdan rahatlığı ile ayrılırken, başta aziz şehitlerimizin değerli aileleri ve kahraman gazilerimiz olmak üzere, bütün Diyarbakırlı hemşerilerime Arz-ı Veda ediyorum. Allahaısmarladık…”

 

Öte yandan  Valiler Kararnamesiyle Diyarbakır Valiliği'ne  Antalya Valisi Münir Karaloğlu atanmıştı. Geçen hafta Resmi Gazete'de yayınlanan Valiler Kararnamesiyle Diyarbakır Valiliği'ne atanan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır için ilk mesajını verdi. Diyarbakır’a faydası olan her işte parolalarının, “baş göz üstüne” olacağına vurgu yapan Karaloğlu, kente vali olarak atanmayı eşi az bulunur bir nasip olarak gördüğünü söylemişti.(Haber Merkezi)

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Vali, Güzeloğlu’ndan, veda, mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı