Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 17:00
 
VİDEO- DEVA’dan Sur’daki çocuklara kitap
Diyarbakır’da DEVA Partisi Sur İlçe Teşkilatı, topladıkları 100’den fazla masal ve hikaye kitabını çocuklara hediye etti.
KÜLTÜR Haberi


Devrim AKTÜRK

MÜCADELE HABER- Diyarbakır’da DEVA Partisi Sur İlçe Teşkilatı ve DEVA Sur İlçe Gençlik Politikalar Başkanı Rohat Oğuz’un koordinatörlüğünde toplatılan 100’den fazla masal ve hikaye kitabı, tarihi Sur ilçesinde yer alan sokaklarda çocuklara hediye edildi. DEVA Partisi İl Başkanı Cihan Ülsen ile DEVA Partisi İl Proje Koordinatörü Devran Sinanoğlu’nunda katıldığı faaliyette, Milli Eğitim Bakanlığı onayı sunulan kitaplar, “Kitaplar Çocuklarla Buluşuyor” projesiyle sokaktaki çocuklara dağıtıldı. Yaptıkları proje kapsamında amaçlarının, çocukların yüzünde küçük de olsa bir tebessüm olmak olduğunu söyleyen Diyarbakır Sur İlçe Gençlik Politikalar Başkanı Rohat Oğuz, “Şehrimiz Diyarbakır tarihi bir mesken mekan ve başlı başına bir açık hava müzesi konumundadır. Fakat çocuklarımızın pandemi dolayısıyla evde geçirdikleri süre zarfında boş kalmamaları, okuduklarını anlamak, anladıklarını hayatlarında uygulamak güdüsüyle yaptığımız proje kapsamında yüzden fazla çocuğumuza, kardeşimize hediyelerini sunduk, eğitim ve öğrenim hayatlarında çorbada tuzumuz olsun gayesiyle Sayın İl Başkanımız ile sokak sokak, mahalle mahalle gezerek hediyelerini, geleceğimizin teminatı olan kardeşlerimize verdik. Umulur ki nice bu tarz çalışmalar yaparız.” dedi.

 

 

“PROJENİN AMACI ÇOCUKLARI OKUMAYA TEŞVİK ETMEKTİR”

Kitapsız çocukları, susuz büyüyen ağaçlara benzediğini aktaran DEVA Partisi İl Proje Koordinatörü Devran Sinanoğlu, “Projenin amacı çocukları okumaya teşvik etmektir. Keza dağıttığımız kitaplar Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla kardeşlerimize sunuldu. Projemizin adı da ‘Kitaplar Çocuklarla Buluşuyor’dur. Bu proje kapsamında Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocuklar olsun, sokaktaki çocuklarımız olsun tek tek gezerek kitapları ulaştırmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda pandemiden dolayı okullar kapalı olduğu için, sokak sokak gezerek çocuklarımızın ayağına gidip tek tek hediyelerini kendilerine sunuyoruz. Şuana kadar 100’den fazla kitap dağıttık. Amacımız bu rakamı ileriki süreçlerde 500’e çıkarmaktır. Her şeyin ötesinde çocukların verdiği o güzel ve olumlu tepki bizlere yetiyor. İlk etapta yüzlerinde bir tebessüm beliriyor, zaten bizim için de en büyük mutluluk odur. O tebessümü, saf ve güzel duyguyu kendilerinde gördük mü, bizim için verilebilecek en büyük mutluluk zaten sağlanmış oluyor. Bizim için bu projede çocukları sevindirmek, çocukları eğlendirmek, çocukların okuma sevgilerini pekiştirmektir. Küçük de olsa bizim bir katkımız olduysa ne mutlu bize diyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Devrim AKTÜRK
 
Etiketler: VİDEO-, DEVA’dan, Sur’daki, çocuklara, kitap,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı