Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 17:34
 
VİDEO- Diyarbakır’da ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde geçen yıl hayata geçirilen “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kampanyası, bu yıl da 81 il ve 922 ilçede aynı anda başladı. Kampanya kapsamında Sur ve Kayapınar Gençlik Merkezi Dicle Üniversitesi Kampüsü’nde 650 adet fidan dikimi gerçekleştirdi.
YAŞAM Haberi


Devrim Aktürk

MÜCADELE HABER- 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kapsamında Sur Gençlik Merkezi 300, Kayapınar Gençlik Merkezi 350 adet fidan dikimi gerçekleştirdiler. Gençlik Merkezinin gönüllüleriyle beraber Dicle Üniversitesi kampüsüne fidanlar dikildi. 

 

 

Kayapınar Gençlik Merkezi’nden Emrah Özboyacı, “Kayapınar Gençlik Merkezi  ailesi olarak ‘Geleceğe Nefes Ol’ diyerek kırmızı yelekliler ve mavi yelekliler11.11.2020 milli ağaçlandırma günü için önceden belirlediğimiz, Dicle Üniversitesi’ndeki bir alana 350 adet  fidan dikimi gerçekleştirdik” dedi.  

 

Sur Gençlik Merkezi gönüllülerinden Muammer Lala, “Sur Gençlik Merkezi olarak biz gönüllüler ‘Geleceğe Nefes Ol’ diyerek Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak Gönüllü Genç lider ve Genç Gönüllüler beraber Dicle Üniversitesi’nde yaklaşık 300 fidan dikimi yapıldı. 81 vilayette aynı anda her yıl yapıldığı gibi Kasım 11'de 11.11'de gece başlanıp bitirildi” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VİDEO-, Diyarbakır’da, ‘Geleceğe, Nefes, Ol’, kampanyası, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Günün Gazetesi
İlanlar

Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı