Haber Detayı
23 Nisan 2021 - Cuma 02:16
 
VİDEO- Diyarbakır tanıtım videosu uluslararası yarışmada finalist oldu
Diyarbakır’ın tanıtımına katkı sunulması için çekilen Şeyh Safa (Parlı Safa) Camii’nin tanıtım videosu, "Miras Dakikaları Uluslararası Kısa Video Yarışması"nda ilk 10 finalist arasına dahil edildi.
KÜLTÜR Haberi


Devrim AKTÜRK

MÜCADELE HABER- Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olan Bağlar Gençlik Merkezi, gençlere dönük ve kente yönelik yaptığı anlamlı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Kent içerisinde gençler için farklı kurslar açan, burada pandemi dolayısıyla maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek her yaştan bireye eğitimlerini veren Gençlik Merkezi, önemli bir projede daha Diyarbakır’ı temsil ederek tebrikleri topladı. İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA), İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi  (SESRIC), Aljazeera Medya Ağı, İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) ve TRT World ortaklığında "İslam Mimarisi" temalı "Miras Dakikaları Uluslararası Kısa Video Yarışması"na Diyarbakır’da XV. yüzyıla tarihlenen Akkoyunlu yapısı olan Evliya Çelebi’nin Seyahatnâmesin’de de bahsi geçen Şeyh Safa olarak bilinen Parlı Safa Camii’nin tanıtım videosu ile katılan Bağlar Gençlik Merkezi, 100’ün üzerinde başvurusu yapılan yarışmada Diyarbakır’ı temsilen tek giren ekip olarak ilk 10 finalist arasına girmeyi başardı.

 

 

Kısa videoda yer alan küçük aktör Cibran İsmail ise tebrikleri kazandı. Kısa videonun yönetmen koltuğunda Mehmet Ragıp Yeşil, Meliha Ulcay Bozoğlu ve Süran Baran otururken; dublajını ise Mohamed Malakhalil ile Süran Baran üstlendi.Bağlar Gençlik Merkezi bu tarz çalışmalarla hem şehrin tanıtımına katkıda bulunmak, hem de başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya Diyarbakır’ın değerini duyurmak istediği için bu önemli çalışmada yer aldıklarını söyleyerek, “Değerli Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun göreve başladığı ilk andan itibaren “Başım Gözüm Üstüne” sloganıyla şehrimizin kültür ve turizm alanında gelişmesi için yaptığı çalışmaları heyecanla takip ediyor ve yaptığı çalışmalardan dolayı sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Bu bağlamda bizimde küçük bir katkımızın olabilmesi umuduyla bu güzel çalışmada yer aldık.” dedi.

 

Kaynak: Editör: Devrim AKTÜRK
 
Etiketler: VİDEO-, Diyarbakır, tanıtım, videosu, uluslararası, yarışmada, finalist, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Günün Gazetesi
İlanlar

Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı