Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 00:46
 
VİDEO- “Sur’daki su ve mama kapları zehir saçıyor”
Diyarbakır’da Sokak hayvanlarının beslenmesi için parklara bırakılan su ve mama kapları, bakımsızlık nedeniyle hayvanların sağlığını tehdit ediyor. Yetkililer tarafından düzenli olarak kontrolü ve temizliği yapılmayan kaplar, çevreye kötü koku saçarken, duruma tepki gösterip yetkililere duyarlılık çağrısında bulunan HAYTAP Diyarbakır Temsilci Sevgi Ekmekçiler, “Kapların onarımlarının yapılıp sokak hayvanlarına sahip çıkılmalıdır. İlgisizlikten oluşan kötü görüntü hayvanlar için zehir saçıyor” dedi.
YAŞAM Haberi


Fatih SURUÇ

MÜCADELE HABER- Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan ve eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’nın döneminde ‘Hayvan Dostu Kent Amed’ projesi kapsamında sokak hayvanlarının su içebileceği ve beslenme ihtiyacını karşılayabilmek için kedi, köpek ve kuş kapları bakımsızlıktan dolayı hayvanlar için zehir saçıyor.

 

 

Konu hakkında gazetemize açıklamada bulunan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Diyarbakır Temsilci Sevgi Ekmekçiler, “Parklara bırakılan su mama odakları şu anda ilgisizlikten kaderine terk edilmiş durumda. Sokak hayvanları için hiç de sağlıklı olmayan görüntüler oluşmaya başladı. Bu farkındalığın daha da geliştirilmesi gerekiyor. Günlük olarak mama bırakılıp sokak hayvanlarına sahip çıkmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Bu bilinçle kapların onarımlarının yapılıp şehirdeki diğer parklara da bırakılıp sokak hayvanlarına sahip çıkılmalıdır. İlgisizlikten oluşan kötü görüntü hayvanlar için zehir saçıyor. Yetkililerin bu konu hakkında duyarlı olmamalarını bekliyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör: Fatih SURUÇ
 
Etiketler: VİDEO-, “Sur’daki, su, ve, mama, kapları, zehir, saçıyor”,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı