Haber Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 14:29
 
VİDEO- Tarihi Keçi Burcu’nda “Oryantiring Yarışması” düzenlendi
Diyarbakır’ın tarihi Keçi Burcu’nda 59 yarışmacının yer aldığı “Oryantiring Yarışması” düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere madalya ve kitap ödülleri takdim edildi.
SPOR Haberi


Devrim AKTÜRK

MÜCADELE HABER- Diyarbakır’ın tarihi Sur İlçesi Keçi Burcu’nda yer alan alanda başta çocuk ve genç olmak üzere, 59 sporcunun katıldığı Diyarbakır Oryantiring İl Temsilciliği’nin gerçekleştirdiği “Oryantiring Yarışması” düzenlendi. Yarışmada dereceye giren sporculara ise madalya ve kitap ödülleri takdim edildi. Yarışmanın gerçekleşmesinde ise Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nün katkılarının olduğu belirtildi.

 

 

“ORYANTİRİNG YARIŞMASIYLA DİYARBAKIR’IMIZI TANITIYORUZ”

Bu tarz Oryantiring yarışmalarıyla vatandaşın takdirini kazandıklarını söyleyen Diyarbakır Oryantiring İl Temsilcisi Murat Çavaş, “Bu yarışmamızda Diyarbakır’ımızın tarihi Surlarını Oryantiring sporuyla tanıtmayı amaçladık. Ayrıca bu yarışmaya katılan çocuk ve gençler olmak üzere, vatandaşlarımıza pandemi sürecinde yaşanan tam kapanmaya istinaden bir nebzede olsa nefes olması bakımından düzenledik. Önümüzdeki haftalarda da bu yarışmalarımız devam edecektir. Bu yarışmamıza 59 sporcumuz katıldı. Vatandaşlarımız ilkin bu sporu merak ediyorlar. Çünkü biz ilk olarak fenerleri asıyoruz. Ardından kendilerine Ornyatiring sporunu anlatınca, vatandaşlarımızdan da bir katılım gerçekleşmiş oluyor. Keza bizim amacımız sporu vatandaşın ayağına getirmektir. En büyük gayemiz spor yapmayan insanları Oryantiring’e kazandırmaktır. Geçen aylarda da Yenişehir Gençlik Merkezi’mizde bisikletli oryantiring çalışmalarına başladık. Federasyonumuzun da yapacağı bisikletli oryantiring yarışmalarına katılacağız. Nitekim bu spora talep yoğun bir şekilde devam ediyor.” dedi.

Kaynak: Editör: Devrim AKTÜRK
 
Etiketler: VİDEO-, Tarihi, Keçi, Burcu’nda, “Oryantiring, Yarışması”, düzenlendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Günün Gazetesi
İlanlar

Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı