Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 14:49
 
“Yeşilay Robotik Kafe” projesi destek almaya hak kazandı
Yeşilay Diyarbakır Şubesi, “Yeşilay Robotik Kafe” projesiyle T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazandı. Gençlerin uluslararası arenada akranlarıyla rekabet edebilecek düzeyde bireyler olmasını sağlamak için gerekli imkân ve zemini oluşturmayı amaçlayan proje, bağımlılıkla mücadeleye sağlayacağı katkıyla diğer projeler arasında öne çıkarak başarı elde etti.
EĞİTİM Haberi


MÜCADELE HABER- Projenin hibe desteği almasından büyük mutluluk duyduklarını belirten Yeşilay Diyarbakır Şube Başkanı Muhammed Ay şunları söyledi: “Bağımlılıklarla mücadelede özellikle gençlere ulaşmak, onların bağımlılıklardan uzak ve sağlıklı bir yaşam için doğru alışkanlıkları kazanmalarını sağlamak bizim için büyük önem taşıyor. Yeşilay da bu konuda pek çok değerli faaliyet ve farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyor ve şubelerini de yeni projeler geliştirmeleri için sürekli teşvik ediyor. Bu kapsamda biz de “Yeşilay Robotik Kafe” projesini tasarladık. Bu projeyle bir yandan dezavantajlı gençlerin toplumsal hayata uyum sağlaması hedeflenirken diğer taraftan da eğitim öğretim hayatına devam eden öğrencilerin; robotların birleştirilmesini, robotlara program yükleme için gerekli kurulumları yapabilmesini ve yapay zekâ geliştirme programlarını öğrenmesini hedefliyoruz. Heyecanla hazırladığımız projenin hibe almasından ve projemizi hayata geçirecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.”

 

PROJE KAPSAMINDA PEK ÇOK FAALİYET GERÇEKLEŞECEK

Yeşilay Diyarbakır Şubesi, “Yeşilay Robotik Kafe” projesi kapsamında çeşitli faaliyetler hayata geçirmeyi planlıyor. Bu kapsamda, gençlere robotik ve yapay zekâ geliştirici programların eğitimleri verilecek, bağımlılık üzerine açık oturumlar ve sempozyumlar düzenlenecek, Genç Yeşilay gönüllülerinin faaliyetleri anlatılacak. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Yeşilay, Robotik, Kafe”, projesi, destek, almaya, hak, kazandı,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı