Yazı Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 00:22
 
Bağımsız Filmler Nasıl İzlenir?
Fatih Suruç
fth_src@hotmail.com
 
 

Popüler filmler daha çok Amerikan Ana Akım filmleri demektir. Bu tarz filmler hayatın kendisinde uzak olup zamanımızın eğlenceli, korku-gerilim ve duygular geçmesini sağlar. Film bittiğinde ise zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın.

 

Fakat asıl mevzu Bağımsız Filmleri yani sanat filmlerini izleyebilmektir. Önceki yazılarımı da bahsettiğim gibi bağımsız filmler hayatın ta kendisidir. İzlemek için rahat bir ortamın ve kafanın dolu olmaması gerekir.

 

Bu yazımı daha iyi anlatan Yönetmen Nuri Bilge Ceylan şöyle diyor, “Amerikan filmlerine yorgun olduğumda ben de gitmeyi çok seviyorum çünkü bu tarz filmler muhakkak ki daha çok enerji gerektiriyor ve insanın kendisiyle daha güçlü ilişkileri olması gerekiyor. İnsanın kendi ruhunda bir tarafı karanlık bölgeleri merak eden insan olmasını gerektiriyor biraz ama günümüzde böyle bir talep fazla değil insan tam tersine kendi gerçekliğinden uzaklaşarak rahat ediyor ve böyle bir yol tercih ediyor muhakkak ki su kolay bulduğu yerde akar ve insanlar sinemaya uzaklaşmak için unutmak için gidiyorlar bir şey öğrenmek için değil.”

 
 
 
Etiketler: Bağımsız, Filmler, Nasıl, İzlenir?,
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı