Yazı Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 10:09
 
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) başlıyor
Veysi Akar
Spor Yazarı (veysi.akar2112@gmail.com)
 
 

Uzun zamandan beri ne zaman başlayacak ? oynanacak mı ?oynanmayacak mı ? konuşulan bal ligi en sonunda 17 Nisan’da oynanacağı kararıyla netleşti. Netleştikten sonra  grupların ve sistemin ne olacağı konuşulurken ilimizin 4 takımından sonra Silvanspor ve Bismilspor da bal ligine alınması ilimizde yaşanacak heyecan ve mücadeleye ekstra bir anlam kattı.

Uzun zamandan sonra bal liginde 6 takımla mücadele etmek kentimiz için futbol anlamında bir ilgilinin daha çok olacağını gösterdi. Takımlara baktığımızda en iddialı durumda efsane Diyarbakırsporun olduğunu göre biliyoruz.

 Sezona şaşalı bir açılışla başlayan Diyarbakırspor her ne kadar sezon başlamadan 2 hoca gönderip yeni bir hoca ile yola devam etse de grubun en iddialı takımı. Mevkilerinde en iyileri transfer etmek için mücade veren Diyarbakırspor, işi sıkı tutuyor. Antalya kampını başlatan takım 15 günlük bu süreci iyi değerlendirip sezona hazır girmek istiyor.

Diğer takımlarımıza baktığımızda Bağlar Belediye,Çınar,Bismil 1936,Silvanspor,Bismilspor da her ne kadar şampiyonluk yolunda maddi anlamda güçlü bir yatırım yapmasa da grup şampiyonluğunda bende varım mesajını verdiler. Şuana kadar Bağlar Belediye 2.aydan beri yapmış olduğu idmanlarda en hazır durumda olan takım durumunda.

Grubumuzun 1.’si olan takımlarımızı zorlu bir playof sistemi bekliyor. Bu iş sadece kendi grubun lideri olacak tamamlamakla olmuyor grupla lider olacaksın daha sonra 1. Elemeyi geçip 2.elemedeki rakibinide yenip anca 3.lige çıkabiliyorsun. Anlayacağımız durum hiçte kolay değil. Teknik ekipler bu durumu göz önüne alıp transferlerini ona göre yapmaları lazım özellikle Diyarbakırspor’da işlerin şakaya gelmeyeceğini birileri teknik ekip ve futbolculara anlatmalı. Yoksa hem maddi hem de manevi anlamda yıkım yaşanır. Bu böyle biline.

Selamlar                             

 
 
 
Etiketler: , Bölgesel, Amatör, Ligi, (BAL), başlıyor,
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı