Yazı Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 12:07
 
CORONAVİRÜS GÜNLERİ-2
Sevgi Ekmekçiler
ekmekciler.sevgi@gmail.com
 
 

 COVID 19'un köpek ve kedilerde hastalık oluşturduğuna dair herhangi bir kanıt ya da veri yok. Evdeki hayvanlarınızı dışarı çıkarttığınızda, sizin dışınızdaki kişilerin onlarla yakın temasını engelleyip, eve döndüğünüzde ellerinizi yıkayarak gerekli önlemleri almış olursunuz. Yürüyüş sonrası patilerini alışageldiğiniz şekilde temizlemeniz yeterli. Islak mendille silebilir ya da yıkayabilirsiniz. Kişisel hijyenimize dikkat ederken, mesafemizi korumayı da unutmayalım” dedi.
Evdeki hayvanlarımızı bize virüs bulaştıracak diye terk etmeyelim. Tam tersine evde kaldığınız süre içinde evdeki hayvanınız stresinizi azaltarak bu kötü dönemi daha rahat atlatmanızı sağlayacaktır. 

Gıda sektöründeki işletmelerin kapatılması sonucu sokak hayvanları için de durum iyice zorlaştı. “Pek çok restoran, kendi çevresindeki sokak hayvanlarına artık yemekleri veriyor ya da mama bırakıyordu veya bıraktıkları çöplerden hayvanlar besleniyordu. Ancak şimdi bu yerlerden beslenen hayvanlar yiyecek bulmakta zorlanıyor. Yani durum sokak hayvanları için de oldukça kötü. Sokak hayvanlarının bu durumdan en az etkilenmesi için kapılarımızın önüne artık yemeklerimizi ve bir kap su bırakmamız lazım. Belediyelerin insanlar kadar bu hayvanları da düşünerek belli noktalara mama ve su bırakması çok önemli.
Bu kötü günleri en az hasarla atlatarak normal hayatlarımıza bir an önce dönmemiz ve Dünyayı yok etmekten bir an önce vazgeçmemiz en büyük dileğim.

 

 
 
 
Etiketler: , CORONAVİRÜS, , GÜNLERİ-2,
Yorumlar

Bizim Gazete
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı