Haber Detayı
03 Temmuz 2021 - Cumartesi 16:51
 
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Diyarbakır’a geliyor
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a geliyor.
SİYASET Haberi


MÜCADELE HABER- Cumhurbaşkanı Tatar Salı gününe kadar sürecek Türkiye ziyareti için KKTC’den ayrıldı. Tatar, İstanbul, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır'da temaslar yapacak. Tatar ve beraberindeki heyet, salı gününe kadar sürecek Türkiye ziyareti için saat 14.30 sıralarında KKTC’den ayrıldı.

 

Cumhurbaşkanlığından verilen programa göre, Tatar bugün İstanbul’a varışı sonrasında bazı temas ve görüşmelerde bulunacak ve onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak. İstanbul temaslarının ardından Tatar, Elazığ’a hareket edecek.

 

ELAZIĞ’A KKTC’DEN TOPRAK

Cumhurbaşkanı Tatar, yarın Elazığ’da TV kanalları ile röportajlar gerçekleştirdikten sonra bazı ziyaretlerde ve görüşmelerde bulunacak. Daha sonra Kıbrıs’ta Kanlı Noel saldırılarında Kumsal’da banyo odasına eşi ve çocukları Rumlar tarafından katledilen Emekli Tuğgeneral Nihat İlhan ve ailesinin kabirlerini ziyaret edecek, kabirlere KKTC’den götürülen toprak bırakılacak, anma ve saygı duruşunda bulunulacak.

 

Tatar ayrıca, Emekli Tuğgeneral İlhan’ın evini de ziyaret edecek. Ardından akşam saatlerinde TV programlarına katılacak.

 

MALATYA VE DİYARBAKIR

Cumhurbaşkanı Tatar, pazartesi günü ise Fırat Üniversitesi’nde  “Geçmişten Günümüze Kıbrıs Türkü’nün Mücadelesi” konulu konferans verecek, TV kanallarındaki programlara katılacak. Ardından Malatya'ya gedecek olan Tatar, burada Malatya Kıbrıs gazileri ile görüşecek ve onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak. Yemeğin ardından Diyarbakır'a hareket edecek olan Tatar, burada da bir dizi temaslarda bulunacak.

 

Salı günü İstanbul’a hareket edecek olan Cumhurbaşkanı Tatar, bazı temas ve görüşmelerden sonra akşam saatlerinde KKTC’ye dönecek.

 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Ercan’dan ayrılırken .. Türkiye Cumhuriyeti’nde Elazığ, Malatya ve Diyarbakır’ı ziyaret edeceğim.. Elazığ’da Binbaşı İlhanı’nın evini ve şehit eşi ve çocuklarının kabirlerini ziyaret edeceğim, Fırat Üniversitesi’nde konferans vereceğim” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KKTC, Cumhurbaşkanı, Tatar, Diyarbakır’a, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Günün Gazetesi
İlanlar

Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı